4 przeszkody, kiedy chcesz zrzucić zbędne kilogramy

#

Dlaczego diety tak często kończą się niepowodzeniem? Dlaczego wytrwanie w postanowieniu zmiany nawyków żywieniowych, gdy chcesz zrzucić zbędne kilogramy jest tak trudne? Dziś zastanawiamy się nad tym, jakie są główne przeszkody, które musisz pokonać, kiedy chcesz schudnąć kilka kilogramów. Bo w tym starciu, tak jak w każdym innym - warto poznać swojego przeciwnika.

Paradoksalnie większość problemów, z którymi musimy się zmagać chcąc zrzucić wagę i poprawić sylwetkę... wynika z nas samych. W myLINE i Shiny&Shapy pomożemy Ci zdefiniować je wszystkie. A potem - wspólnie znajdziemy sposób, jak sobie z nimi poradzić.

A zatem do dzieła!

Pakiety - sposób na poznanie wszystkich smaków

Zrzucenie zbędnych kilogramów nie musi być trudne! Zwłaszcza, jeżeli masz przy sobie solidnego partnera.
Wypróbuj pakiet 21 posiłków dietetycznych myLINE. Na dobry początek mamy dla Ciebie 5% rabatu na wszystkie nasze produkty. Wpisz kod "BEZ PRZESZKÓD" i ciesz się swoim pierwszym miesiącem zrzucania zbędnych kilogramów z myLINE.

Z dietą i odchudzaniem na ogół jest tak, że kiedy zaczynasz - przepełnia Cię motywacja. Bywa tak, że decyzję o podjęciu diety powoduje jeden impuls, często bardzo emocjonalny - przyciasne dżinsy, poranne odbicie w lustrze, które wygląda nie tak, jak sobie wyobrażasz czy poczucie winy po wieczornym przejedzeniu. Lub krótkoterminowy cel widoczny gdzieś na niedalekim horyzoncie kalendarza. Może to być wesele w rodzinie, zbliżająca się perspektywa letniego urlopu czy spotkanie dawno niewidzianych przyjaciół. I oczywiście nie ma nic złego w tym, żeby decyzja o zmianie nawyków żywieniowych wynikała z takich konkretnych potrzeb. Ważne jest jednak, żeby nawet, kiedy te "triggery" przestaną mieć swoją siłę oddziaływania na Twoją psychikę - umieć wytrwać w swoim postanowieniu.

Bo motywacja i konsekwencja to klucz do sukcesu w każdym procesie związanym z przebudową sylwetki. Ale też, zdarza się, że największa przeszkoda.

Niestety niezwykle często zaczynamy jakiś rodzaj aktywności z powodu impulsu emocjonalne, kótry - jak to impuls - mija. Po kilku dniach wydaje Ci się, że to odbicie w lustrze to w sumie nie wygląda źle, dżinsy - cóż - po prostu są stare, a wiadomo że ciało się zmienia, a przejedzenie zdarzyło Ci się raptem dwa trzy razy.🙂 Impulsy mijają i jeśli są jedynym powodem, z którego wynikało rozpoczęcie przebudowy sylwetki - nic z tego. Twoja motywacja musi być głębsza, wynikać z głębiej niż tylko impulsowo zakorzenionej potrzeby.

Motywacja będzie Ci potrzebna, ponieważ zmiana w obrębie wagi ciała, budowy sylwetki to proces długotrwały. Trzeba przyznać, że bywa męczący i łatwo się w jego trakcie zniechęcić. Motywacja to ten element, który pozwoli ci przekłuć chęć w długoterminowe działanie. Motywacja jest siłą napędową konsekwencji. A ta z kolei jest niezbędna, żeby zmiana rzeczywiście się wydarzyła.

Kompulsywne jedzenie - zbędne kilogramy

Redukcja wagi może być rozpatrywana z wielu perspektyw i na wiele sposobów. Jednak zawsze rozmawiając niej wrócimy do podstawowego wskaźnika - deficytu kalorii. Jeżeli nie kontrolujesz liczby spożywanych kalorii, a masz problem z utrzymaniem konkretnej wagi - to osiągnięcie celu będzie zwyczajnie niemożliwe. niekontrolowane łaknienie i kompulsywne podjadanie są jednym z najczęstszych powodów braku skuteczności zabiegów mających na celu redukcję wagi.

Tym bardziej, że takie kompulsywne podjadanie, inaczej zwane napadowym często jest przeplatane z głodówkami. Mechanizm decyzyjny działa wówczas tak, że poczucie winy po emocjonalnym zjedzeniu prowadzi do podjęcia decyzji o przegłodzeniu, aby zakamuflować wcześniejsze nadmierne jedzenie. Teoretycznie jest szansa na utrzymanie w ten sposób bilansu kalorycznego. Jednak po pierwsze - niewielka. Bo zazwyczaj po okresie głodówki nadchodzi kolejny niekontrolowany napad głodu. A po drugie - organizm jest rozregulowany i pracuje w systemie wiecznego alertu. Jeżeli Twoje ciało nie wie, za ile godzin ponownie dostarczysz mu substancji odżywczych - będzie starało się zmagazynować energię z tego co otrzymuje. Dodatkowo procesy trawienne zostają zaburzone przez działanie kortyzolu czyli hormonu stresu, który pojawia się niemal zawsze, kiedy jesz w wyniku emocji.

Dlatego - rozpoznawaj, ucz się czytać sygnały swojego ciała. Nie daj się zwieść, gdy podpowiada Ci ono, że potrzebuje jedzenia w wyniku euforii, smutku czy nudy. Jedz wtedy, kiedy zaplanowałaś posiłek, nie wtedy, gdy przychodzi Ci ochota. Po jakimś czasie przyzwyczaisz organizm do regularnego żywienia. A to ułatwi bardzo wiele.

Zmęczenie i brak energii

Wydaje Ci się, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Ćwiczysz regularnie. Dzielisz ćwiczenia między siłowe i interwałowe. Nawadniasz się. Utrzymujesz stały deficyt kaloryczny. Robisz wszystko, żeby zrzucić zbędne kilogramy. A jednak czujesz że dopada Cię zmęczenie i zwyczajny brak energii. A rad na brak siły jest niewiele. Jeśli nie masz siły, to... nie masz siły. I nie będziesz w stanie dokończyć treningu lub po prostu pójdziesz zjeść nadmierną ilość kalorii. Co zatem można poradzić na taką sytuację? szczególnie jeśli jesteś osobą początkującą - musisz liczyć się z tym że wzmożony ruch przy jednoczesnym deficycie kalorycznym spowodują niedobory energii.

Dlatego osoby, o większym doświadczeniu treningowym wprowadzają do swojej diety duże ilości białka i możliwie silnie redukują ilość cukrów prostych. Białko - dodaje energii. Jest dla organizmu trudne do spalenia, więc im więcej białka w Twojej diecie - tym więcej siły. Cukry proste - przeciwnie. Spalają się błyskawicznie i powodują że po posiłku masz ochotę na krótką drzemkę. Tak zwany zjazd glikemiczny powoduje że nie masz energii i siły dosłownie na nic. Organizm jest gotowy do odpoczynku i nic nie jest w stanie go przekonać, zeby zacząć działanie.

Tu z pomocą przychodzą posiłki dietetyczne myLINE. Pełne białka, z niską zawartością cukru i niskim indeksem glikemicznym. Szczególnie, gdy nie masz doświadczenia jak gotować, żeby dostosować posiłki do treningów, kiedy nie masz czasu na pieczołowite liczenie kalorii i makr - pakiet myLINE pełen pysznych koktajli, smaków i batonów białkowych pomoże ci bez trudu zachować siły i energię. Po posiłkach myLINe nie poczujesz głodu, ale tez nie dopadnie cię spadek energii. Wszystko doskonale policzone, zbilansowane, zdrowe i ...pyszne. Na początek wypróbuj pakiet na 21 dni - zastępuj jeden tradycyjny posiłek daniem od myLINE. Przekonasz się jak łatwa jest zmiana nawyków i osiągnięcie sukcesu w redukcji wagi.

Biesiadowanie z przyjaciółmi

Mówi się, że najgorsza w życiu jest samotność, jednak w przypadku decyzji o redukcji wagi lub centymetrów w obwodach - czasem chciałoby się powiedzieć: przeciwnie!🙂 Spotkania z przyjaciółmi, wspólna wieczorna biesiada, wyjście do klubu i o dwa słodkie drinki za dużo. Albo weekendowy wypad na włoski city-break i zakrapiana winem kilkugodzinna kolacja w doskonałym towarzystwie. Jak tu zrzucić kilogramy, kiedy przyjaciółka jest mistrzynią wypieków o wrażliwym sercu i każda odmowa dodatkowej porcji sernika spotyka się z jej smutnym spojrzeniem? No ciężko...

Jednak pamiętajmy o tym, że przyjaciele i bliscy to również wielka siła motywacji. rozmawiaj więc z przyjaciółmi. Powiedz im o swoim planie na zmianę nawyków żywieniowych. Powiedz, że starasz się zrzucić zbędne kilogramy. Nieważne 5 czy 10 - i chciałabyś móc liczyć na ich pomoc. Prawdopodobnie - to łatwiejsze niż myślisz i podczas następnego wieczornego wypadu do restauracji - przyjaciółka, która wie, że starasz się schudnac - sama wypije z tobą szklankę wody z cytryną i miętą zamiast słodkiej margarity.

Pakiety - sposób na poznanie wszystkich smaków

Zrzucenie zbędnych kilogramów nie musi być trudne! Zwłaszcza, jeżeli masz przy sobie solidnego partnera.
Wypróbuj pakiet 21 posiłków dietetycznych myLINE. Na dobry początek mamy dla Ciebie 5% rabatu na wszystkie nasze produkty. Wpisz kod "BEZ PRZESZKÓD" i ciesz się swoim pierwszym miesiącem zrzucania zbędnych kilogramów z myLINE.

Odbierz 5% rabatu
na pierwsze zakupy

Zapisz się, aby skorzystać z promocji i
otrzymywać praktyczne porady i dietetyczne tipy.

więcej

Wybierz swój ulubiony smak

Pakiet batonów dietetycznych Migdał z wanilią Bourbon

Pakiet batonów dietetycznych Migdał z wanilią Bourbon

1 posiłek / 17,41 zł Cena: 209 zł
Pakiet 21 zbilansowanych dietetycznych posiłków myLINE

Pakiet 21 zbilansowanych dietetycznych posiłków myLINE

1 posiłek / 14,71 zł Cena: 309.00 zł
Shiny&Shapy koktajl z kolagenem Wanilia

Shiny&Shapy koktajl z kolagenem Wanilia

1 posiłek / 25,5 zł Cena: 179.00 zł
Shiny&Shapy – pakiet startowy

Shiny&Shapy – pakiet startowy

1 posiłek / 24,93 zł Cena: 349 zł

Sprawdź inne porady anti-aging