Badania Shiny&Shapy. Tylko najwyższa jakość.

#

W Shiny&Shapy gwarantujemy najwyższą jakość, skuteczność i bezpieczeństwo naszych produktów. Dlatego tak dużą wagę przykładamy do tego, żeby wszystkie składniki znajdujące się w naszych odmładzających posiłkach były poddawane badaniom.
Badania te dotyczą nie tylko kolagenu, ale też pozostałych komponentów tworzących nasze posiłki.
Ponieważ nasi klienci i klientki coraz częściej pytają o składy koktajli i ich skuteczność, poniżej przedstawiany Wam najważniejsze aspekty badawcze i publikacje naukowe, które potwierdzają jakość, jaka niezmiennie towarzyszy Shiny&Shapy.

 

Top 5 korzyści z przyjmowania suplementów kolagenowych

Kolagen przede wszystkim. :) Najważniejszym elementem, który wyróżnia nasze koktajle spośród innych zamienników posiłków jest bez wątpienia kolagen. To on stanowi o odmładzających walorach Shiny&Shapy i powoduje, że możemy z cała pewnością mówić o Shiny&Shapy jako o posiłkach anti-aging.

Dlatego też wybierając kolagen sięgaliśmy po produkt uznany, poddawany badaniom, taki na którego temat można znaleźć dużą liczbę publikacji z wieloma źródłami. Verisol szwajcarskiej firmy Gelita z pewnością jest takim rodzajem kolagenu. W artykule Gene Bruno, który znajdziecie tutaj, możecie przeczytać, jakie są podstawowe korzyści stosowania peptydów kolagenowych Verisol (a to właśnie one znajdują się w koktajlach Shiny&Shapy).

Wśród korzyści, które wymienia Bruno znajdują się przede wszystkim:

  • Redukcja zmarszczek pod oczami
  • Zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny
  • Poprawa elastyczności skóry
  • Poprawa nawilżenia skóry
  • Redukcja cellulitu

Zaglądając do artykułu, będącego swego rodzajem publicystycznym podsumowaniem badania opublikowanego w Journal of Nutrition warto zwrócić uwagę, że autor wskazuje na konkretne badania i ich referencje.

Korzystny wpływ kolagenu na skórę - Natural Health Research Institute

Na uwagę zasługuje też inna publikacja. Joyce Smith, dyplomowany technolog laboratoryjny na stronach Natural Health Research Institute referuje wyniki badania przeprowadzonego na kolagenie Verisol pod kątem jego wpływu na jakość skóry. Artykuł syntetyzujący wynik badania możecie znaleźć tutaj. Jego najważniejsze wnioski sprowadzają się do kilku kluczowych dla Shiny&Shapy argumentów:

  • Peptydy kolagenowe wpływają korzystnie na elastyczność skóry
  • Przyjmowanie peptydów kolagenowych pozytywnie wpływa na zablokowanie przeznaskórkowej utraty wody

Badania producenta. Gelita potwierdza jakość kolagenu.

Szwajcarski producent kolagenu zawartego w koktajlach Shiny&Shapy przeprowadził kompleksowe badanie przedkliniczne i podwójnie zaślepione badanie kliniczne peptydów kolagenowych występujących pod handlową nazwą Verisol. Pełne podsumowanie badania, przetłumaczone na język polski możecie znaleźć tutaj. Natomiast cytując podsumowanie badania:

"Obie dawki VERISOL® prowadziły do statystycznie istotnie większej elastyczności skóry (do 15 ) w porównaniu z leczeniem placebo już po 4 tygodniach przyjmowania preparatu, a efekt ten utrzymywał się po 8 tygodniach doustnego po- dawania VERISOL® (Rys. 5). Kolejne 4 tygodnie po ostatnim przyjęciu produktu, podczas stosowania VERISOL® nadal obserwowano wyższy poziom elastyczności skóry niż u ochotników otrzymujących placebo, zgodnie z trendem. W bardziej szczegółowej analizie podgrup można było wykazać, że pozytywny wpływ leczenia preparatem VERISOL® na elastyczność skóry wydaje się być bardziej wyraźny u starszych kobiet w wieku 50+ (Rys. 6).
Pozytywny wpływ na elastyczność skóry utrzymywał się przez okres 4 tygodni. W badaniu kontrolnym, w którym nie stosowano preparatu VERISOL®, w obu podkategoriach wiekowych nadal obserwowano 92-98 pozytywnych efektów w zakresie elastyczności skóry (Rys. 7).
Oprócz tych obserwacji leczenie preparatem VERISOL® prowadziło do zwiększenia nawilżenia skóry (11-14 ) u kobiet. To nawilżające działanie VERISOL® było również związane z mniejszym parowaniem skóry (6-7 ), co wskazuje, że leczenie VERISOL® poprawia regenerację bariery naskórkowej i syntezę macierzy proteoglikanów skóry właściwej w starzejącej się skórze (Rys. 8 a,b)."

 

Zmiana elsatyczności skóry badanie Gelita

Długotrwały wpływ na elastyczność skóry badania Gelita

Nawilżenie skóry

Pełnowartościowy posiłek. Badania myLINE

Jednak nasze koktajle to nie tylko kolagen. Pełnowartościowe, zbilansowane posiłki Shiny&Shapy powstają w oparciu o bazę posiłków myLINE, które nie tylko zostały gruntownie przebadane pod kątem komplementarności ale też wpływu na sylwetkę.
Wyniki programu kompleksowej utraty wagi u dorosłych osób z otyłością prowadzonego przy pomocy produktów myLINE zostały opublikowane w The Central European Journal of Medicine. Z pełnym opisem badania wskazującego na skuteczność działania produktów myLINE (a na ich składzie bazują koktajle Shiny&Shapy) znajdziecie pod tym linkiem.

Wyniki zostały dodatkowo potwierdzone opinią uniwersytecką Uniwersytetu w Graz. Tekst opinii przetłumaczony na język polski możecie znaleźć tutaj.

Jeżeli chcecie wiedzieć więcej, zachęcamy do kontaktu z nami. Z przyjemnością odpowiemy nie tylko o wynikach badań, ale też o opiniach naszych klientów i szczegółowo o działaniu wszystkich naszych posiłków.

Odbierz bezpłatny poradnik
jak zachować młody wygląd!

Zapisz się i skorzystaj z naszych wskazówek,
jak zadbać o siebie każdego dnia.

więcej

Masz już swój ulubiony smak?

Shiny&Shapy koktajl z kolagenem Kawa z karmelem

Shiny&Shapy koktajl z kolagenem Kawa z karmelem

1 posiłek / 25,5 zł Cena: 179.00 zł
Shiny&Shapy koktajl z kolagenem Czekolada

Shiny&Shapy koktajl z kolagenem Czekolada

1 posiłek / 25,5 zł Cena: 179.00 zł
Shiny&Shapy koktajl z kolagenem Wanilia

Shiny&Shapy koktajl z kolagenem Wanilia

1 posiłek / 25,5 zł Cena: 179.00 zł
Shiny&Shapy – pakiet startowy

Shiny&Shapy – pakiet startowy

1 posiłek / 24,93 zł Cena: 349 zł

Co radzą eksperci od anti-aging? Sprawdź!